Srpska Vojska Od 29 Jula 1914 Do 11 Novembra 1918

Srpska vojska od 29. jula 1914. do 11. novembra 1918.

1. armija: (1914) Konjička, Dunavska/2, Moravska/2, Timočka/1, Timočka/2, Braničevski odred; (1915) Dunavska/2, Drinska/2; (1916) Moravska, Vardarska; (1917) Dunavska, Drinska, Moravska, Konjička

2. armija: (1914) Mešovita, Dunavska/1, Moravska/1, Šumadijska/1; (1915) Timočka/1, Šumadijska/2; (1916) Šumadijska, Timočka; (1917) Šumadijska, Timočka, Jugoslovenska

3. armija: (1914) Drinska/1, Drinska/2, Beogradski odred, Pogranični odred; (1915) Dunavska/1, Drinska/1, Beogradski odred; (1916) Dunavska, Drinska

Armija nove vojne oblasti (južnosrbijanska): (1914) 7-19 puk za snabdevanje; 13. art. bataljon; (1915) Moravska/1, Moravska/2, Vardarska

Timočka armija: (1915) Konjička, Mešovita, 6. peš. pukova

Užička vojska: (1914) Šumadijska/2, Užička brigada

1 Moravska vojna oblast (Niš)- jugocentralna Srbija
Moravska div./1; 1-3,16. peš. puk/1; Moravska/1 konj. puk; Moravska/1 art, puk; Moravska/1 pomoćne službe. Moravska div./2; 1-3 peš. puk/2; Moravska/2 konj. puk; Moravska/2 art. bn.; Moravska/2 pomoćne službe. Užička brigada (1-3 peš. puk/3); Moravska/3 konj. esk.

2. Drinska vojna oblast (Valjevo) - zapadna Srbija
Drinska div./1:4 (3. prekobr.)-6,17. peš. puk/1; Drinska/1 konj. puk; Drinska/1 art. puk; Drinska/1 pomoćne službe; Drinska div./2:4-6 peš. puk/2; Drinska/2 konj. puk; Drinska/2 art. bn.; Drinska/2 pomoćne službe; 4-6 peš. puk/3; Drinska/3 konj. esk.

3. Dunavska vojna oblast (Beograd) – severna Srbija
Dunavska div./1: 7, 8, 18, 9 (4. prekobr.) peš puk/1; Dunavska/1 konj. puk; Dunavska/1 art. puk; Dunavska/1 pomoćne službe; Dunavska div/2; 7-9 peš. puk/2; Dunavska/2 konj. puk; Dunavska/2 art. bn.; Dunavska/2 pomoćne službe; 7-9 peš. puk/3; Dunavska/3 konj. esk.

4. Šumadijska vojna oblast (Kragujevac) - centralna Srbija
Šumadi|Ska div./1:10-12,19. peš. puk/1; Šumadijska/1 konj. puk; Šumadijska/1 art. puk; Šumadijska/1 pomoćne službe; Šumadijska div/2: 10-12 peš. puk, Šumadijska/2 konj. puk; Šumadijska/2 art. bn.; Šumadijska/2 pomoćne službe; 10-12 peš. puk/3; Šumadijska/3 konj. esk.

5. Timočka vojna oblast (Zaječar) - istočna Srbija Timočka div./1:13-15, 20. peš. puk/1; Timočka/1 konj. puk; Timočka/1 art. puk; Timočka/1 pomoćne službe; Timočka div/2:13-15 peš. puk/2; Timočka/2 konj. puk; Timočka/2 art bn.; Timočka/2 pomoćne službe; 13-15 peš. puk/3; Timočka/3 konj. esk.

Južnosrbijanski vojni okruži: 6. Ibarski (Novi Pazar), 7. Kosovski (Priština); 8 Vardarski (Skopl/e/Uskub); 9. Bregalmčki (Štip), 10. Manastirski (Bitolj/Manastir)
Kombinovana div: 1, 2, 5, 6. prekobr. puk; Komb. konj. puk; Komb. art. puk; Komb. pomoćne službe; Vardarska div.: 21-24 peš. puk/1; Vardarska peš. puk/3; Vardarska konj. puk; Vardarska art. puk; Vardarska pomoćne službe; Bregalnička div.: raznolike trupe Bregalničke vojne oblasti.

Konjička divizija: 1. brigada (1. i 3. konj. puk); 2 brigada (2. i 4. konj. puk); puk konjičke art., div. pomoćne službe
Vazduhoplovni korpus: eskadrile N87, F98, N387, F382 (kasnije AR521), F398, N523

Beogradski odred: (1914) 8/3,11/3, 15/3 peš.
puk; 9. art. bat.; (1915) Timočka/2, Šumadijska/1.
Braničevski odred: Dunavska/2.
Pogranični odred: 4-9/3,13/3 peš. puk; 13 art bat.
Obrenovački odred: 10/3,14/3,19/3 peš. puk; 5. art. bat.

1. divizija Srpskog dobrovoljačkog korpusa: 1-3 peš. puk; konj. puk; art. puk, pomoćne službe.
2. divizija Srpskog dobrovoljačkog korpusa: 4-6 peš. puk; konj. puk; art. puk; pomoćne službe.

BlinkListblogmarksdel.icio.usdiggFarkfeedmelinksFurlLinkaGoGoNewsVineNetvouzRedditYahooMyWebFacebook

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License